لیفت نخ

لیفت نخ

لیفت نخ چگونه انجام میشود؟

لیفت نخ یکی از جراحی های زیبایی بی دردسر است و امروزه در کشورهای زیادی به خصوص در ایران زیاد انجام میشود، متقاضی از لیفت با نخ در جراحی صورت به نتیجه خوبی میرسد و روش صحیحی برای زیباسازی پوست بدن و صورت است.

لیفت نخ

لیفت نخ

از بین بردن چین و چروک ها روی پوست پیشانی، بالا بردن ابرو، خط های بالای لب، خط گردن و خنده، افتادگی گونه ها، برطرف کردن افتادگی بخش های زاویه دار فک از موارد کاربردی لیفت نخ میباشد.

عمل لیفت نخ برای کشیدن پوست

نام دیگر آن لیفت پر است و کار این روش شکل دادن به پوست شل و افتاده است، لیفت نخ برعکی تمامی روش های زیباسازی پوست دارای عوارض خیلی کمی میباشد و نخ های مورد استفاده در این روش سازگاری خوبی با بدن دارد.

عمل thread lift جراحی سختی نیست که به بستری کردن بعد از جراحی نیازی داشته باشد، بیمار بعد از جراحی به دو الی سه روز استراحت نیاز دارد و فرد میتواند بعد از جراحی به کارهای روزمره خود رسیدگی کند.

اقدامات قبل از انجام لیفت نخ

 • فرد باید قبل از جراحی مانند دیگر روش های زیبایی توسط متخصص پوست تحت معاینه قرار بگیرد تا تعیین شود افتادگی پست تا چه حدی است و اینکه در کدام قسمت ها بیشتر پوشت دارای افتادگی پوست است.

 

 • برای انتخاب پزشک حتما قبل از آن تحقیقات لازم را در رابطه با متخصص پوست مورد نظر به دست آورید، نمونه عکس هایی از جراحی راببینید و به مارت و تجربه پزشک اعتماد لازم را به دست آورید.

 

 • فرد قبل از انجام  جراحی باید استحمام نماید و رعایت بهداشت فردی را داشته باشد، قبل از لیفت نخ حتما بانوان صورتی بدون آرایش داشته باشند و آقایان با صورت تراشیده بدون ریش و سیبیل مراجعه نمایند.

 

 • از مصرف سیگار و قلیان تا یک هفته قبل از لیفت بپرهیزد، و تا یک هفته قبل از مراجعه به به مطب از مصرف داروهایی مانند آسپرین و وارفامین که موجب رقیق شدن پوست میشود خود داری کنید.

 

 • در جریان قرار دادن پزشک در صورتی که سابقه تزریق بوتاکس یا تزریق ژل را دارد، در صورتی که در ناحیه مورد نظر زخم یا تب خالی وجود دارد تا بعد از بهبودی کامل آن صبر نمائید.

 

روش انجام جراحی لیفت نخ

روش انجام جراحی لیفت نخ

 

قبل از انجام لیفت  مسیر عبور نخ ها، نقاط خروج و ورود علامت گذاری شده و چندین سوراخ کوچک در ناحیه مورد نظر ایجاد میشود.

سپس سوزن های توخالی از طریق سوراخ ها وارد چربی پوست میشوند این سوزن ها چون بسیار ریز هستند زخمی را به وجود نمی آورند، مرحله بعدی پوست کشیده میوشد و فرم میگیرد، نخ‌هایی که در این روش به کار برده میشوند نازک و قابل دیدن میباشند.

نخ های مخصوص این عمل دارای انواع مختلفی است که کاربردهای متفاوتی نیز دارد به طور مثال ممکن است از چندین نخ یا چند حلقه نخ برای حجم دادن به گونه‌ها استفاده شود و در قسمت گردن نخ خاردار به کار برده شود به دلیل اینکه پوست با فک پایین متصل شود

زمان انجام جراحی

مدت‌زمان عمل لیفت نخ به تعداد نخ ها و ناحیه مورد نظر بسته است و از ۳۰ دقیقه تا ۲ ساعت زمان مورد نیاز است.

زمان انجام جراحی

 

بااینکه نتایج بعد از جراحی به صورت آنی قابل مشاهده است اما با گذشت چند هفته نتیجه بهتر را میتوان دید و بافت کلی محکم و شاداب شده و بهبود پیدا میکند و چین‌وچروک‌ها از بین خواهند رفت .

نخ های استفاده شده بعد از حدود هشت ماه به بدن جذب میشوند و از ۲ تا ۵ سال نتیجه آن باقی خواهد ماند .

کاندیدای مناسب برای انجام لیفت 

افرادی که در سن سی الی پنجاه سالگی هستند و علائمی از پیری پوست در آنها دیده میشود برای  لیفت  مناسب هستند، نشانه های پیری پوست عبارتند از ضعیف شدن ماهیچه های گونه، افتادگی گوشه های دهان، کیسه ای شدن پوست گردن.

این علائم تا حدی با لیفت نخ قابل برطرف شدن هستند ولی از این عمل انتظارات غیر منطقی نباید داشت زیرا لیفت نخ در زیباسازی و جوتنسازی پوست در نواحی کوچک بهترین نتیجه را میدهد.

عوارض لیفت صورت با نخ

عوارض لیفت صورت با نخ

 

اگر لیفت صورت با نخ توسط جراح با تجربه ای انجام شود، یک عمل با ایمنی بسیار بالا میباشد. با این حال بعد از کشیدن پوست صورت با نخ نیز مثل هر نوع عمل زیبایی دیگری مثل جراحی بینی احتمال بروز عوارض وجود دارد. از عوارض های شایع لیفتینگ صورت با نخ میتواند به شرح زیر باشد :

 •  تورم و درد در ناحیه مورد نظر
 •  کبودی و قرمزی
 •  احساس خارش
 •  احتمال عفونت ناحیه لیفت شده
 •  به لمس و درد حساسیت داشته باشد
 • کمبود حس ناحیه مورد نظر

عوارض لیفت نخ خیلی کم است و معمولا کبودی و کوفتگی پوست از عوارض آن میباشد، در همه قسمت های پوست میتواند ازلیفت استفاده کرد.

هزینه‌ی عمل لیفت نخ

نمی‌توان هزینه جراحی لیفت را به‌طور دقیق مشخص کرد چراکه تعیین هزینه این عمل به میزان لیفتینگ، نخ مورداستفاده و همچنین مدت‌زمان موردنیاز بستگی دارد .

افراد نامناسب برای انجام لیفت نخ

 • افرادی که دارای پوست نازکف شکننده و آویزان در پیشانی خود هستند.
 • افرادی که داری پوست کیسه ای در ناحیه فک خود هستند.
 • افرادی که در پوست خود کمبود چربی دارند و به اندازه کافی پوستشان چرب نیست .
 • افرادی که انتطارات خیلی بالایی از لیفت را دارند.

انواع لیفت نخ

انواع لیفت نخ

انواع لیفت به گروه های زیر تقسیم میشوند:

 • لیفت با نخ به روش جراحی
 • لیفت با نخ به روش غیر جراحی
 • نخ‌های زیبایی

لیفت با نخ به روش جراحی

این تکنیک توسط متخصص جراح زیبایی قابل انجام است و این روش خود به چند گروه دشته بندی میشود :

نخ‌های معلق یا FREE FLOATING THREAD

بعد از بی حسی موضعی در زیر پوست ناحیه مورد نظر وارد شده و پوست آن قسمت را بالا میکشد، ماندگاری و دوام این روش بین یک تا دو سال میباشد.

نخ‌های ثابت یا FIXED THREAD

نخ های ثابت متصل به ساختارهای وابسته زیر پوست میباشد و موجب ایجاد لیفتینگ مناسب و اساسی خواهد شد .

برای بهتر نتیجه گرفتن در این روش ،در جراحی گاهی نیاز است که پوست اضافه برداشته شود و امکان کبودی و تورم در بدن به مدت یک تا دو هفته باقی میماند که در این صورت نیاز است فرد استراحت کرده و دوام این لیفتینگ حدودا تا دو سال باقی خواهد ماند.

 

جراحی بینی     جراحی شکم

    جراحی بینی طبیعی      پروتز سینه

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *