عمل پروتز سینه

عمل پروتز سینه

عمل پروتز سینه

عمل پروتز سینه مانند جراحی پروتز باسن از پر طرفدارترین جراحی های زیبایی در بین بانوان محسوب میشود.

عمل پروتز سینه

 

پروتز سینه برای خانم هایی که سینه هایشان به اندازه کافی رشد نداشته یا خانم هایی که سینه هایشان به دلیل افتادگی بر اساس شیر دادن به نوزادشان یا به علت بیماری هایی مانند سرطان سینه خود را از دست داده اند روش مناسبی است و باعث میشود فرد احساس اعتماد به نفش بالاتری را داشته باشد .

 

مزایای عمل پروتز سینه

انجام عمل پروتز سینه ، باعث میشود سایز سینه به اندازه ای که فرد میخواهد برسد و ظاهر سینه را خوش فرم خواهد کرد.

با عمل پروتز سینه میتواند سینه هایی که متقارن نیستند را مثل هم نمود.این عمل به صورت همزمان با لیفت سینه میتواند انجام شود .

پروتز ها توسط جراح در قسمت زیر بافت نرم سینه قرار میگیرند .

کاندیدای مناسب برای عمل پروتز سینه

کسانی که سینه آنها کوچک است یا به دلیل بارداری، شیردهی، افزایش سن اندازه سینه شان به حد دلخواه نیست میتوانند با استفاده از عمل پروتز سینه به اهداف زیر برسند:

 • برای بزرگ کردن اندازه سینه
 • خوش فرم کردن سینه
 • متقارن سازی سینه ها
 • رف افتادگی سینه ها

روش جایگذاری پروتز درون سینه فرد متقاضی

روش جایگذاری پروتز درون سینه فرد متقاضی

در هر روشی که از عمل پروتز سینه استفاده شود اسکار و جای زخمی روی بدن باقی میماند که ممکن است تا آخر عمر روی پوست باقی بماند.

بهترین ناحیه و کمتر دیده شدن برای ایجاد برش زیر سینه میباشد زیرا جای برش و زخم زیر سینه پنهان است، دیگر نواحی که میتواند برش ایجاد کرد :

 • برش در زیر بغل
 • برش در هاله اطراف نوک سینه

اگر پروتز سینه به همراه لیفت سینه انجام شود به برش اضافی به جز برش برای لیفت نیازی نیست.

اقدامات لازم قبل از انجام عمل پروتز سینه

فردی باید دارای سلامت عمومی  برای انجام جراحی پروتز سینه باشد و حتما باید قبل از عمل تحت معاینه پزشک قرار بگیرد و پزشک بدن او را قبل از جراحی پروتز سینه ارزیابی کرده تا مشخص شود که بیمار آمادگی لازم را دارد یا خیر.

بیمار باید دو هفته قبل از عمل پروتز سینه از سیگار کشیدن بپرهیزند.

خانم هایی که در حال شیردهی به نوزاد خود هستند و میخواهند جراحی پروتز سینه انجام دهند باید توجه داشته باشند که سایز واقعی سینه آنها ۴ الی ۸ هفته پس از تمام شدن دوره شیردهی مشخص می شود.

در نتیجه به خانم ها توصیه می شود برای انجام عمل پروتز سینه تا پایان دوره شیردهی خود صبور باشند.

انواع پروتز سینه

انواع پروتز سینه

 • پروتز سالینی
 • پروتز سیلیکونی

انواع عمل پروتز سینه

پروتز سینه سالینی

بعد از اینکه پروتز سالینی در سینه فرد قرار گیرد با مایع موجود در سرم پر خواهد شد و به برش کوچکی برای قرار گیری در سینه نیاز دارد و این نوع پروتز هزینه کمتری دارد.

پروتز سینه سیلیکونی

این نوع پروتز با ژل از نوع سیلیکون پر شده و طبیعی تر میباشد، هزینه این جراحی با این نوع پروتز نسبت به سالینی پر هزینه تر است و به برش بزرگ تری برای جایگذاری نیاز دارد.

مزایا و معایب پروتز سینه

هر نوع پروتز معایب و مزایای خاص خودش را دارد و بیمار بر اساس این تفاوت ها و همچنین با توجه به پیشنهاد و نظر پزشک تصمیم می گیرد که از کدام نوع پروتز استفاده کند .

Advantages and disadvantages of breast prosthesis

 

ممکن است که  فرد برای انتخاب نوع پروتز، عوامل شخصی خود را هم مد نظر قرار دهد.

اما برای اینکه بتواند بهترین تصمیم را در رابطه به نوع پروتز بگیرد باید قبل از عمل پروتز سینه عکس های زیادی از قبل و بعد عمل پروتز سینه در اندازه های متفاوت بگیرد و با مشورت با پزشک خود آنها را بررسی کند.

چون پزشک در این زمینه تخصص و تجربه زیادی داشته و می تواند با معاینه بدن بیمار و بررسی و ارزیابی وضعیت جسمی وی تشخیص دهد که کدام نوع پروتز برای بیمار مناسب تر می باشد ولی در آخر بیمار است که تصمیم نهایی را میگیرد .

این نکنه فراموش نشود که احتمال اینکه پروتز سینه خالی شود وجود دارد که میزان احتمال آن یک در صد در سال میباشد و پروتز سینه بسیاری از بیماران ۱۰ تا ۲۰ سال ممکن است دوام داشته باشد .

عوارض و خطرات عمل پروتز سینه

عوارض پروتز سینه

جراحی پروتز سینه مانند دیگر جراحی ها دارای عوارض میباشد که در زیر به برخی اشاره میکنیم:

 • از عوارض پروتز سینه انقباض کپسولی میباشد که گاهی باید برای آزاد کردن آن و یا برداشتن پروتز جراحی دوباره انجام میشود .
 • در صورت پاره شدن (ترکیدن) پروتز نیز بیمار باید برای برداشتن یا تعویض پروتز دوباره تحت عمل جراحی پروتز سینه قرار بگیرد.
 • عفونت،خونریزی، جایگذاری نادرست پروتز، موج‌دار شدن سینه و تغییر حس دائمی در نوک سینه و یا دیگر قسمت های سینه از دیگر عوارض جراحی پروتز سینه به شمار می آید.

مراقبت های بعد از عمل پروتز سینه

بعد از عمل پروتز سینه بیمار باید به اندازه کافی استراحت کند و فقط میتواند فعالیت های سبکی مانند مطالعه و تماشای تلویزیون را انجام دهد و از فعالیت های سنگین و فعالیت هایی که به تحرک و فعالیت بیشتری نیاز دارد دوری کند.

ممکن است بعد جراحی ،بیمار به مدت ۲-۱ هفته احساس درد داشته باشدکه بدین منظور داروهایی که توسط پزشک تجویز شده است را استفاده کند .

اکثر بیماران می توانند ۷-۵ روز پس از عمل پروتز سینه به سر کار خود برگشته و به کار خود ادامه دهند.

دیگر مراقبت های بعد عمل پروتز سینه

انجام ورزش های سبک بعد از حدود یک الی دو هفته بعد از جراحی

انجام فعالیت های سنگین بعد از ۶ هفته از جراحی پروتز سینه

شاید ابتدا بیمار احساس کند سینه اش به صورت مصنوعی بالا است که این امر طبیعی است و با گذشت ۳ الی ۶ ماه بعد از جراحی برطرف خواهد شد و فرد متوجه خواهد شد سینه هایش به شکل و فرم طبیعی برگشته است .

توصیه پزشک به بیمار این است که بعد از عمل پروتز سینه ، حتما از سینه بند طبی استفاده کند تا سینه هایش به سمت بالا ثابت نگه داشته شوند .

روند ترمیم پس از جراحی بهتر طی شود و اگر بستن سینه بند به سینه بیمار فشار آورد باید آن را با سینه بند دیگری تعویض نماید و استفاده کند .

 

جراحی بینی     جراحی شکم

    جراحی بینی طبیعی   پروتز سینه

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *