جراحی پلک

جراحی پلک

جراحی پلک

جراحی پلک یکی از انواع جراحی صورت زیبایی به حساب می آید و برای افرادی است که دچار مشکلاتی مانند افتادگی پلک شده اند راه مناسبی است .

جراحی پلک

چشم‌ها نقش بسیار مهمی را در ارتباط با دنیای بیرون با ما دارد و همچنین در ارتباط بررقرار کردن با دیگران و روابط اجتماعی .

زمانی که با دیگران بخواهیم رابطه ای را آغاز کنیم  اولین کار ما یا هر کس دیگری نگاه کردن به چشم های طرف مقابل است ،نما و ظاهر چشمان هر فردی نسبت به  قضاوت کردن افراد تاثیر زیادی دارد  و همچنین نقش بسیار مهمی را در اعتماد به نفش افراد دارند .

جراحی پلک

زمانی که سن فرد بالا میرود در اطراف پلک‌های او چروک‌های ریزی ایجاد می‌شود و پوست و عضلات وی شل میشود و چربی ها در زیر پوست جمع خواهند شد  که سبب می‌شود فرد خسته و مسن به نظر آید.

در حالتی که این حالات شدید باشد می‌تواند با مسدود کردن میدان دید جانبی ، بر عملکرد بینایی فرد تاثیرات منفی را داشته باشد .

جراحی پلک

 

بلفاروپلاستی نوعی جراحی زیبایی برای رفع کردن این تغییرات و ایجاد ظاهری جوان‌تر و شاداب‌تر در چهره فرد می‌باشد. در این جراحی معمولاً بی‌حسی موضعی به کار برده میشود.

بافت قابل برداشت در جراحی پلک

بلفاروپلاستی یکی از شایع‌ترین و رایج ترین روش‌های جراحی زیبایی است و در طی آن پوست، عضله و چربی اضافی برای ایجاد ظاهری خوب برداشته خواهند شد.

موقعیت پلک اصلاح خواهد شد  وموجب می‌شود ظاهر فرد تغییر بسیار زیادی را کند  و چهره فرد سر حال تر و شاداب تر به نظر برسد. نتایج مفید این جراحی می‌تواند تا سال‌ها و حتی تا آخر عمر در چهره فرد باقی بماند .

فیلم جراحی پلک

مدت زمان جراحی پلک بالا دیده شده است که زمان آن حدود یک ساعت است و پلک پایین حدود یک ساعت و نیم میباشد.

بعد از تمام شدن جراحی دیده شده است که چشم ها به پانسمان کامل نیازی نداشته و فقط قسمتی که بخیه خورده است با یک چسب باریک پوشش داده شود .

چسب بعد از یک روز برداشته خواهد شد  و پس از ۷ روز بخیه‌ها را می‌کشند و در این مدت برای محافظت از چشم باید از پماد به خصوصی استفاده کنید .

اقدامات پس از جراحی پلک

دکتر متخصص بعد از جراحی برای جلوگیری از عفونی شدن آتی بیوتیک را تجویز مینماید که به مدت ۵ روز باید استفاده شد ، تورم و کبودی پس از  جراحی  بعد از مدت ۷ الی ۱۰ روز برطرف خواهد شد .

برش های جراحی در چین های پلکایجاد خواهند شد و برش پلک پایین بافاصله ۲ میلی‌متر از مژه‌های پلک پایین زده میشوند و پس از ۴ الی ۶ هفته اثری از بلفاروپلاستی دیده نخواهد شد .

اقدامات پس از جراحی پلک

اقدام بعد از جراحی پلک

 

جراحی پلک را میتوان هم در بیمارستان و هم در مطب انجام داد . در فیلم این جراحی دیده می‌شود که جراح این جراحی را معمولا به صورت سزپایی انجام میدهد و نیازی نیست بیمار بستری شود .

زمانی که طول میکشد جراحی به پایان برسد متغییر است  و بسته به اینکه جراحی روی پلک بالا یا پایین یا هر دو انجام گیرد از دو تا سه ساعت قابل تغییر است  .

با بی حسی موضعی این جراحی قابل انجام است  اما با توجه به وضعیت بیمار ممکن است پزشک صلاح بداند که بیمار برای جراحی بیهوش شود .

خونریزی های شدیدی بعد از جراحی پلک

در موارد بسیار کم  امکان دارد پس از جراحی، خونریزی های شدیدی رخ دهد  و با فشار آوردن بر عصب بینایی ،مقدار دید فرد کاهش پیدا کند .

فرد نباید سر خود را خم کرده و تا حد امکان از انجام فعالیت های سنگین خودداری کند. بیمار باید در صورت کاهش بینایی و یا احساس درد شدید هر چه سریع‌تر تحت معاینه توسط پزشک خود قرار بگیرد.

 

انتظارات بعد از جراحی پلک

بعد از عمل جراحی بلفاروپلاستی یا جراحی زیبایی پلک، باید مدتی را در خانه بگذرانید. بعد از عمل جراحی حداقل ۲۴ساعت نباید رانندگی انجام دهید؛ بنابراین برای بازگشت به منزل نیاز از است که یکی از اعضا خانواده به عنوان همراه با شما باشد.

بعد از جراحی پلک باید چند روزی را مرخصی بگیرید و به کار نروید تا روند بهبودی تان سریعتر صورت گیرد. اگر کارتان به نحوی است که فعالیت فیزیکی بیشتری را نیاز دارد، بهتر است که چند روز اولیه را به استراحت اختصاص دهید.

همچنین ممکن است پزشک شما را به استفاده از کمپرس های سرد به جهت کاهش التهاب و تورم، تشویق کند. علاوه بر این، دکتر شما بسته به وضعیت تان ممکن است یک یا چند راهکار زیر را به شما پیشنهاد کند:

استفاده از قطره چشمی یا پماد تجویز شده به شکل مستقیم روی پلک
برای تمیز کرن ناحیه اطراف پلک، بسیار دقیق باشید.
درصورت استفاده از لنز، مدتی از آن استفاده نکنید و. از عینک استفاده کنید.
برای محافظت از چشم خود مقابل نور خورشید و باد، از عینک آفتابی تیره و یا کرم های ضد آفتاب استفاده کنید.
استفاده از دخلنیات را کنار بگذارید.
سعی کنید فعالیت های سنگین را انجام ندهید و تا ۱۰ ورز بعد از عمل جراحی، فعالیت ورزشی نداشته باشید.
ورزش شنا را انجام ندهید
چشمانتان را نمالید
سعی کنید طوری بخوابید سرتان را روی بالش بگذارید که سرتان در وضعیت بالاتری نسبت به بدن تان باشد.
از مصرف داروهای رقیق کننده خون پرهیز کنید.

انواع جراحی پلک

بلفاروپلاستی را می‌توان به‌ تنهایی و یا با روش‌های دیگر زیبایی مثل کشش پوست صورت یا بالا کشیدن ابرو یا تزریق بوتاکس انجام داد.

این نوع عمل دارای انواع مختلفی است که هر کدام از آنها مزایا و معایب خاص خودشان را دارند .

جراحی پلک فوقانی

در بلفاروپلاستی بالایی پوست اضافی که روی پلک فوقانی وجود دارد و همچنین کیسه‌های چربی که به‌شکل پف‌کردگی بالای پلک دیده می‌شود برداشته خواهد شد.

 

جراحی پلک فوقانی

همچنین افتادگی پلک در هنگام جراحی  میتواند اصلاح شود . جراحی پلک فوقانی شکل و موقعیت پلک فوقانی را برطرف خواهد کرد .

علاوه بر این در صورتی‌که وجود پوست اضافه یا افتادگی پلک باعث محدودیت دید جانبی شده باشد این مسئله را برطرف خواهد کرد.

در کل ظاهری جوان‌تر و هوشیارتر به فرد می‌بخشد. برخی اوقات عمل جراحی بالا کشیدن ابرو نیز همراه با جراحی زیبایی پلک فوقانی انجام خواهد شد .

جراحی پلک تحتانی

عمل پلک تحتانی بیشتر باهدف برداشتن کیسه‌های چربی زیر پلک تحتانی که باعث پف کردن زیر چشم می‌شود انجام می‌شود و معمولاً قسمتی از پوست پلک تحتانی نیز در هنگام عمل پلک تحتانی توسط متخصص برداشته میشود.

جراحی از طریق ملتحمه

عمل پلک  بیشتر در جوانانی استفاده میشود که پوستشان هنوز خاصیت ارتجاعی دارد و پوستشان قوام نسبتا خوبی دارد .

در بلفاروپلاستی بالا پوست پلک دست کاری نمیشود و کیسه‌های چربی  زیر پلک از طریق برشی در پشت پلک تحتانی (در سمت ملتحمه)  برداشته خواهند شد.

مهم‌ترین مزیت این روش جراحی  در این است که روی پوست هیچ برشی زده نخواهد شد.

جراحی پلک پایین

هر چقدر سن افراد بالا میرود ، لایه نگدارنده ی حدقه چشم شل شده و زیر چشم پف ایجاد میکند  .

همچنین اگر قوام تاندون های پلک کم شود  نیز سبب شل شدن پوست و پرکاری عضلات زیر چشم و در آخر ایجاد پف زیر چشم میشود.

دلیل اینکه در کودکان پف پلک ایجاد میشود وجود رشد های صورتی آنها میشود  اما در افراد بزرگسال علت پف زیر چشم ممکن است به خاطر دارو و یا بیماری باشد اما علت اصلی پف زیر چشم افزایش سن است .

کاندیدای مناسب جراحی پلک

کاندیدای مناسب برای این جراحی افرادی هستند که سن آنها از ۳۵ سال کمتر نباشد و مشکلاتی مانند افتادگی پلک در چشم آنها تایرات منفی گذاشته باشد .

شرایط انجام این جراحی براای افراد این است که آنها سالم باشند و مبتلابه بیماری خاصی نباشد. برایی اینکه فرد به نتیجه ای که میخواهد برسدباید از جراحی پلک انتظارات منطقی داشته باشد .

عوارضات جراحی بلفاروپلاستی

مانند تمام جراحی های زیبایی دیگر ، جراحی بلفاروپلاستی نیز اثرات جانبی دارد. بیشتر این اثرات جانبی بسیار کم و ناچیز است ، اما در صورت احساس مورد غیرطبیعی یا غیرمترقبه، پزشک معالج تان را آگاه سازید.

 

جراحی شکم  جراحی بینی   پروتز سینه 

جراحی بینی طبیعی

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *