جراحی نوک بینی

جراحی نوک بینی

جراحی نوک بینی

جراحی نوک بینی از انواع جراحی بینی است که افرادی که فقط در نوک بینی مشکل افتادگی و… دارند میتوانند از این روش بهره ببرند. امروزه افراد بسیاری خواهان زیبایی  هستند و از عوارض آن آگاهی دارند ولی در هر صورت زیبایی برای افراد در اولویت قرار دارد.

جراحی نوک بینی

 

افرادی که رینوپلاستی انجام میدهند هدف های مختلفی از انجام آن دارند که از مهم ترین و شایع ترین آنها، اصلاح نوک بینی است. جراحی نوک بینی به منظور فرم‎دهی به ناحیه‎ی نوک بینی در افرادی انجام می‎شود که نوک بینی آن‎ها بیشتر  به سمت پایین است.

جراحی نوک بینی در داخل بینی انجام میشود و جراح می‎تواند از داخل بینی تغییرات لازم را بر روی استخوان وغضروف بینی انجام دهد. برای اینکه در جراحی نوک بینی، نوک بینی را اصلاح نماید، غضروف‎هایی قوی به غضروف‎های نوک بینی پیوند می‎دهند تا نوک بلینی استحکام پیدا کند و آن را زیباتر کند.

در عمل نوک بینی ، بخیه‏ ها از داخل زده می ‏شوند و این باعث میشود اثری از اسکار باقی نمایند و این یکی ازمهمترین مزایای جراحی نوک بینی می‎باشد که سبب شده خیلی‎ها به انجام جراحی نوک بینی اقدام نمایند.

 

شرایط انجام جراحی نوک بینی

شرایط انجام جراحی نوک بینی 

  • جراحی نوک بینی با بیهوشی قابل انجام است.
  • مدت زمان بیهوشی حدود ۴۵ دقیقه است.
  • استفاده از بخیه های جذبی و نیاز نداشتن به کشیدن بخیه ها
  • پانسمان بینی بعد از جراحی
  • باز کردن جراحی نوک بینی بعد از گذشت ۵ روز
  • شروع فعالیت های روزانه فرد روز بعد از جراحی

در بیشتر اوقات لازم است نوک بینی خیلی کم به سمت بالا کشیده شود و دقت و ظرافت زیادی را لازم دارد. اینکه چقدر نوک بینی بالا کشیده شود به عوامل متعددی مانند سن ، جنسیت و … بستگی دارد.

 

عواملی که موجب افتادگی نوک بینی می‏‎شوند

مهم ترین عواملی که در افتادگی نوک بینی نقش دارد :

  • اسیب دیدیگی و یا مصدومیت بینی
  • عوامل ارثی و ژنتیکی
  • عمل بینی که با روش های قدیمی انجام شده
  • بالا رفتن سن و پیری

برطرف کردن افتادگی بینی با جراحی نوک بینی

نکته مهمی که در جراحی نوک بینی اهمیت بسیاری دارد، ارزیابی دقیق افتادگی بینی قبل ازعمل و تفاوت قائل شدن بین افتادگی نوک بینی و فرورفتگی سوراخ‌های بینی است. چون گاهی  ممکن است فرورفتگی سوراخ بینی، موجب شود نوک بینی خیلی بلند به نظرآید.

اگر بلندی بینی به دلیل تیغه میانی باشد، در این صورت می‌توان اقدام به کوتاه کردن غضروف آن از قسمت انتهای آن، در حین جراحی نوک بینی نمود. از طرفی، در افرادی که افتادگی بینی دارند و این افتادگی به دلیل بلند بودن غضروف‌های جانبی (نه تیغه میانی) بینی آنها میباشد، باید در جراحی نوک بینی، طول غضروف ها کوتاه تر شوند و موقعیت آنها را اصلاح گردد.

جراحی نوک بینی به روش باز یا بسته

جراحی نوک بینی به روش باز یا بسته

ممکن است جراحی نوک بینی به روش باز یا بسته انجام میشود که انتخاب هر کدوم از این دو روش برای جراحی نوک بینی، به شرایط بیمار و نیز به راحتی بیشتر جراح در کار کردن با یک روش خاص برمی‎گردد.

قبل از عمل نوک بینی حتماً باید طول بینی، میزان افتادگی نوک بینی، زاویه قسمت پایین بینی با لب‌ها و زاویه راستای بینی نسبت به پیشانی (زاویه نازوفرانتال) به طور دقیق اندازه گیری شود. همه این موارد در زیبایی و شکل نهایی بینی تاثیر زیادی دارد و سبب موفقیت آمیز بودن جراحی نوک بینی می‎شود.

بسیاری از مشکلات بینی که باعث میشود افراد به پزشک مراجعه کنند مشکل افتادگی نوک بینی میباشد. افتادگی نوک بینی سبب می شود طول بینی در نیم رخ بلندتر به چشم آیدو در تمام رخ حالت متواضعی به چهره می دهد.

اصلاح افتادگی و دیگر مشکلات نوک بینی باعث میشود طول بینی فرد از نیم رخ و سه رخ متعادل شود و در تمام رخ هم چهره مغرور و جذاب به نظر برسد. البته میزان بالا بردن نوک بینی باید متعادل بوده و در این کار زیاده روی نشود و گرنه اینگونه جراحی بینی سبب میشود بینی خوکی شکل شود که در اینصورت نه تنها به چهره فرد زیبا نخواهد شد بلکه ظاهر بسیار بدی هم به فرد می دهد.

روش دیگر برای رفع افتادگی بینی غیر از جراحی نوک بینی

برخی اوقات تزریق ژل، لیفت و بالا کشیدن بینی با نخ روش هایی هستند که توسط بسیاری از افراد برای رفع افتادگی نوک بینی استفاده میشود . باید بدانید این روش ها نه تنها تاثیری ندارد بلکه فرد خرج اضافه را داشته است .

چرا که این روش ها فقط ۲ تا ۳ ماه و حداکثر ۵ الی ۶ ماه ماندگاری دارد و پس از گذشت این مدت بینی فرد دوباره به حالت اولیه خود برمیگردد. باید بدانید که تنها روشی که افتادگی بینی را به صورت کامل از بین میبرد جراحی نوک بینی است. در واقع تنها راهی که سبب می شود نوک بینی زیبا و ماندگار شود جراحی نوک بینی است.

جراحی نوک بینی شامل کدام قسمت های بینی می شود؟

جراحی بینی یکی از روش های زیبایی بینی است  که به منظور فرم دادن و زیباتر کردن نوک بینی در افرادی انجام می شود که نوک بینی آنان افتاده و یا مشکلاتی مثل این را داشته باشند جراحی نوک بینی تنها به نوک بینی ارتباط دارد و هیچگونه ارتباطی با دیگر نواحی بینی ندارد.

جراحی نوک بینی در داخل بینی انجام میشود و جراح تغییرات را از داخل بینی روی استخوان و غضروف ها ایجاد میکند و در پایان عمل نیز در داخل بینی بخیه ها زده میشوند و به همین دلیل هم هیچ نوع اثری از جای بخیه ها روی بینی دیده نمیشود که یکی از مزیت های مهم جراحی نوک بینی می باشد. با استفاده از جراحی نوک بینی می توان نوک بینی را بالا برد و فرم بهتری را به آن داد.

از بیهوشی عمومی در جراحی نوک بینی استفاده میشود و زمانی در حدود ۴۵ دقیقه نیاز دارد.معمولا از بخیه های جذبی در پایان استفاده شده و دیگر نیازی به کشیدن بخیه نمیباشد.

پس از پایان جراحی نوک بینی، بینی را پانسمان کرده و فرد می تواند از فردای روز جراحی نوک بینی به فعالیت های روزانه خود ادامه دهد. در جراحی نوک بینی بعد از ۵ روز پانسمان ها توسط دکتر باز میشود. نام علمی جراحی نوک بینی tip plasty می باشد.

 

جراحی شکم  جراحی بینی   پروتز سینه 

جراحی بینی طبیعی

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *