جراحی بینی گوشتی

جراحی بینی گوشتی

جراحی بینی گوشتی

جراحی بینی گوشتی برای افرادی که دارای بینی گوشتی و پوست ضخیم و چرب، غضروف پهن و بزرگ در قسمت جلوی بینی، غضروف بزرگ در بخش پایینی خود دارد.

جراحی بینی گوشتی

نتیجه جراحی بینی گوشتی

خیلی از افراد اعتقاد دارند که جراحی بینی نتیجه رضایت بخشی را برای متقاضیان ایجاد نمیکند، باید گفت که این افکار در گذشته به دلیل تکنیک های قدیمی وجود داشت چون روی پوست ضخیم و غضروف های بینی نمیشد کار زیادی انجام گیرد.

تکنیک های نوین در مقایسه با قدیم

اما امروزه با استفاده از تکنیک هایی که وجود دارد کیفیت جراحی بینی گوشتی بالا رفته و نتیجه مطلوبی را برای متقاضیان به وجود می آورد.

مشخصه های بینی گوشتی

بینی های گوشتی که دارای پوست ضخیم و چربی هستند ضخامت های متفاوتی را دارند، اگر قصد جراحی بینی را دارید تشخیص اینکه بینی شما از چه نوعی است به عهده متخصص جراحی بینی میباشد.

تشخیص بینی گوشتی

تنها جراح بینی است که قادرست تشخیص دهد ضخامت بینی شما چقدر بوده، جراح برای این کار پره های بینی را لمس کرده و بعد از گرفتن عکس از سوراخ های بینی به شما خواهد گفت که چه نوع جراحی برای بینی مناسب است.

تشخیص بینی گوشتی 

 

زمانی که جراح با تجربه و ماهر، فرد متقاضی را معاینه میکند و با لمس پره های بینی ضخامت پوست را تعیین کرده، اسکلت بندی را ارزیابی کرده و میتواند به خوبی حدس بزند که نتیجه جراحی بینی گوشتی چگونه خواهد شد و فرد را از آگاه سازید که بتواند تصمیم خود را بگیرد.

پوست ضخیم درجراحی بینی گوشتی

در بینی‌ های نوع گوشتی، خطوط تیز و زاویه‌ زیر یک پوشش ضخیم پنهان‌ شده‌اند و به راحتی نمیتوان آن را مشاهده کرد ولی متخصص جراحی بینی به راحتی میتواند بافت چربی موجود در زیر پوست را با دقت و مهارت خارج کند.

پوست نازک در جراحی بینی گوشتی

پوست ضخیم و نازک هر کدام به نوبه خود مزایا و معایبی را دارا میباشند، به طور مثال پوست نازک بینی زود بهبود پیدا میکند اما مشکلی که دارد این است که نقص ها و ایرادات بینی به راحتی قابل مشاهده هستند.

جراح برای رفع بیش از حد نازکی پوست بینی یک‌ لایه پوشاننده  را روی پوست قرار میدهد تا بینی صاف شود.

علت مشکل تر بودن جراحی بینی گوشتی

یکی از عوامل مهمی که در نتیجه جراحی بینی یا رینوپلاستی  تاثیر گذار است ضخامت پوست بینی میباشد.

ضخامت پوست در نتیجه جراحی بینی گوشتی

ضخامت پوست بینی از عوامل مهمی است که درنتیجه جراحی بینی تأثیر چشمگیری دارد. در حین عمل بینی گوشتی جراح با به‌کارگیری روش‌هایی خاص باعث ایجاد تغییرات در غضروف و استخوان بینی فرد خواهد شد تا نتیجه به دست آمده رضایت بخش باشد.

ضخامت پوست در نتیجه جراحی بینی گوشتی

 

در جراحی بینی گوشتی بافت نرم و پوست بینی در جهت چارچوب بینی منقبض میشود، چون بینی هنوز نرم و دارای تورم است این انقباض سریع اتفاق نمی افتد و بعد از گذشت چند ماه نتیجه نهایی عمل بینی گوشتی مشخص خواهد شد.

بهبود بینی بعد از جراحی

اگر فرد متقاضی بخواهد بینی خیلی کوچکی داشته باشد در این صورت زمان بهبود بینی گوشتی  و منقبض شدن آن به زمان بیشتری نیاز دارد، هنگامی که اندازه نوک بینی بیش از اندازه کوچک باشد، فضا بین اسکلت بندی کم شود.

بعد از گذشت زمان مشخص از جراحی بینی گوشتی این فضا توسط اسکار یا گوشت اضافه پر میشوند.

کوچک کردن بیش از حد بینی

برخی از افراد میخواهند بینی شان از اندازه معملی کوچک تر باشد ولی دقت کنید که این کاهش حجم بیش از اندازه باعث غیر طبیعی شدن بینی میشود، به همین دلیل حتما در رابطه با جراحی بینی گوشتی محافظه کارانه تصمیم بگیرید.

بینی علاوه بر اینکه باید به اندازه ای مناسب کوچک باشد باید با دیگر اجزای صورت هماهنگ و تناسب داشته باشدو ظاهری طبیعی داشته باشد تا موجب زیبایی بیشتر بینی شود.

چسب بینی بعد از جراحی بینی گوشتی

استفاده از چسب بینی بعد از جراحی موجب کاهش تورم بینی میشود و نتیجه ای مثبت در جراحی بینی گوشتی دارد.

دوره نقاهت بعد از جراحی بینی گوشتی

توجه داشته باشید که جراحی بینی گوشتی به مدت زمان بیشتری نسبت به جراحی بینی استخوانی برای بهبود نیار دارد حتی ممکن است که این دوره نقاهت چندین ماه طول بکشد.

دوره نقاهت بعد از جراحی بینی گوشتی

نحوه انجام جراحی بینی گوشتی

مهم ترین کاری که توسط جراح در عمل بینی گوشتی انجام میشود کاهش بافت در یک قسمت و اضافه کردن بافت به بخشی دیگر است به طور مثال از غضروف تیغه بینی بافتی را برمیدارد و در صورت نبود غضروف از غضروف گوش استفاده میشود.

افزایش یا کاهش غضروف بینی در جراحی بینی گوشتی موجب جمع شدن نوک بینی میشود همچنین تقویت پایه بینی موجب کشش نوک بینی و ماندگاری و دوام جراحی  خواهد شد.

مراقبت‌های پس از جراحی بینی گوشتی

افرادی که جراحی بینی گوشتی انجام داده اند مانند دیگر جراحی های زیبایی باید تا یک مدت به توصیه های پزشک خود عمل کنند به عنوان نمونه :

  • تا یک مدت بعد از جراحی بینی سعی کنید صورت و سر خود را تکان ندهید و غذاهایی که نیاز به جویدن ندارد را بخورید.
  • به مدت سه هفته بعد از جراحی بینی گوشتی فین نکینید.
  • بعد از عمل بینی گوشتی در زمان دراز کشیدن سر خود را بالاتر از بدن قرار دهید که ارتفاع داشته باشد.
  • غذای داغ را تا یک هفته بعد از جراحی بینی میل نفرمائید.
  • در زمان نوشیدن حتما از نی استفاده کنید.

رعایت تمام نکات بالا بعد از جراحی بین گوشتی در به دست آوردن نتیجه مطلوب کمک زیادی را خواهد کرد.

درست جراحی کردن بینی های گوشتی بر عهده خود جراح است ولی بعد از جراحی این به عهده شماست با مراقبت هایی که انجام میدهید میتوانید به نتیجه رضایت بخشی برسید.

تفاوت های عمل بینی گوشتی و استخوانی

نازک بدن پوست در بینی های استخونی موجب میشود جزئیات در زیر پوست مشخص نباشد در صورتی که در بینی گوشتی به دلیلی ضخیم بودن پوست بینی غضرو ها در زیر پوست دیده نخواهند شد.

این تفاوت ها همگی باعث میشوند که هزینه جراحی بینی گوشتی نسبت به جراحی بینی استخوانی بیشتر باشد.

 

جراحی شکم  جراحی بینی   پروتز سینه 

جراحی بینی طبیعی

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *