جراحی بینی ترمیمی

جراحی بینی ترمیمی

جراحی بینی ترمیمی

جراحی بینی ترمیمی برای برطرف کردن مشکلات و یا در صورتی که فرد از جراحی اولیه خود راضی نباشد به کار برده میشود و بعد از جراحی بینی اولیه انجام میگیرد.

جراحی بینی ترمیمی

جراحی ترمیمی

در صورتی که جراح در حین جراحی اولیه بینی به برخی نکات ریز و نواقص کوچک توجه نکند موجب نارضایتی فرد از بینی خود میشود که در نتیجه بیمار تصمیم میگیرد برای بهبود بهتر زیبایی بینی خود به جراحی بینی ترمیمی روی بیاورد.

هدف از عمل بینی ترمیمی

نواقصی مانند انحراف بینی، کج بودن بینی و یا برداشت بیس از حد بافت بینی در جراحی بینی گوشتی اولیه ممکن است وجود داشته باشد .

این مشکلات باعث بالا رفتن بیش از حد نوک بینی و یا فرو رفتگی در قسمت پشتی و دیواره بینی ایجاد میشود، بیمار از این مشکلات ناراضی خواهد بود و برای برطرف کردن آن نیاز به جراحی ترمیمی بینی  خواهد داشت.

همچنین در جراحی بینی اولیه ممکن است قوز بینی در جراحی بینی استخوانی به طور کامل از بین نرود که این نقص با جراحی ترمیمی قابل رفع میباشد.

هزینه جراحی بینی ترمیمی

ممکن است بعضی اوقات هزینه جراحی بینی ترمیمی بالاتر از جراحی بینی اولیه باشد، دلیل این گرانی پیچیده تر بودن، سخت تر بودن جراحی ترمیمی نسبت به اولیه میباشد.

هزینه جراحی بینی ترمیمی

بعد از جراحی بینی اولیه به دلیل ایرادات به وجود آمده، جراح قادر به اصلاح این نوع نقص نبوده و چون بینی بعد از رینوپلاستی اولیه حساس تر خواهد یود  به جراح با تجربه و ماهری نیاز دارد.

هزینه جراحی بینی ترمیمی ممکن است مانند جراحی بینی در کرج و یا در شهرهای دیگر متفاوت باشد.

زمان مناسب برای جراحی بینی ترمیمی

به گفته برخی از جراحان زمان مناسب این جراحی حداقل یک سال بعد از جراحی بینی اولیه میباشد اگر زودتر از این زمان انجام شود ممکن است عوارضی را برای فرد به وجود آورد که غیر قابل جبران است.

اگر کمتر از یک سال از جراحی اولیه جراحی ترمیمی انجام شود، بینی که در حال ترمیم شدن و خون رسانی به پوست میباشد این جراحی موجب اختلال  در خون رسانی و ترمیم بافت ها خواهد شد.

تورم، زخم و اسکارهای داخل بینی تا اندازه زیادی بعد از گذشت یک سال از جراحی اولیه بهبود پیدا خواهد کرد در نتیجه اگر در طی این یک سال جراحی بینی ترمیمی انجام شود نه تنها تورم بینی برطرف نمیشود بلکه ممکن است دیگر مشکلات بینی قابل تشخیص نباشند.

اقدامات قبل از جراحی ترمیمی بینی

عکس برداری لازم باید قبل از جراحی ترمیمی بینی  انجام شود .

اگر پس از جراحی اولیه بینی، برای بیمار مشکلات تنفسی ایجاد شود، توصیه جراح به بیمار انجام  عکس‌برداری‌های سی‌تی‌اسکن بینی و سینوس‌ها و آندوسکوپی بینی میباشد.

 

اقدامات قبل از جراحی بینی ترمیمی

 

در صورتی که بیمار مشکلات تنفسی نداشته باشد، عکس‌برداری معمولی برای مشخص شدن نواقص بینی کافی است.

گاهی برای جراحی بینی ثانویه،ممکن است بیمار تحت بیهوشی قرار بگیرد که در این صورت باید بیمار قبل از جراحی آزمایشات لازم را انجام دهد.

لازم نیست که جراحی بینی حتما نزد جراح اول انجام شود، در صورتی که به جراح دیگری برای جراحی ترمیمی مراجعه کردید حتما اطلاعات کامل و لازم را از جراحی قبلی خود به وی دهید.

تا دو هفته قبل از جراحی بینی از مصرف داروهای رقیق کننده خون مانند وارفارین و آسپرین به طور جدی پرهیز کنید.

به مدت دو هفته پیش از جراحی بینی از مصرف الکل و استعمال دخانیات بپرهیزید.

اهمیت پوست بینی در جراحی بینی ثانویه

برش هایی که در جراحی بینی اولیه توسط جراح ایجاد میشود در جراحی ترمیمی هم زده خواهد شد.

با این تفاوت که در جراحی بینی ترمیمی جراح باید تمام دقت خود را در زدن برش ها نماید تا هیچ آسیبی به پوست بیمار وارد نشود زیرا پوست در این مرحله به دلیلی برش هایی که از قبل زده شده  بسیار حساس تر از قبل است.

در صورت آسیب دیدن پوست در جراحی بینی اولیه انجام جراحی بینی ثانویه بسیار کار سختی است و باید توسط جراح با تجربه و ماهری انجام گیرد.

بیهوشی عمومی برای جراحی ترمیمی بینی لازم است ؟

بیهوشی عمومی برای جراحی بینی ترمیمی لازم است ؟

جراحی بینی ترمیمی ممکن است برای اهداف متفاوتی انجام شود.

در صورتی که فرد دارای مشکلات خفیفی در بینی خود باشد برای رفع آن از این نوع جراحی استفاده میشود، از بی حسی موضعی در صورت موافق بودن میتواند جراحی صورت بگیرد.

در صورتی که مشکلات شدیدتری وجود دارد بیمار باید تحت بیهوشی قرار بکیرد، چون زمانی که بیمار بیهوش است راحت تر میتواند اصلاحات را انجام دهدبه طور مثال رفع برجستگی های کوچک، جمع کردن پره های بینی و … و کنترل و تسلط بیشتر در جراحی بینی خواهد داشت.

چه زمانی جراحی ترمیمی غیر ممکن است؟

زمانی جراحی ترمیمی لازم است که پوست در جراحی بینی اولیه آسیب دیده باشد، ممکن است آسیب و صدمه پوست بینی به حدی باشد که کار را برای جراحی ترمیمی غیر ممکن سازد.

پزشک مناسب برای جراحی بینی ترمیمی

پزشک مناسب برای جراحی بینی ترمیمی

احتمال ایجاد اشتباه و خطا در جراحی بینی مانند هر جراحی زیبایی دیگری وجود دارد، جراحی بینی باید در کارش به اندازه لازم دقت داشته باشدتا بینی هم از نظر زیبایی و هم از لحاظ عملکرد دچار مشکل نشود.

با زیاد بون این خطاها فرد مجبور میشود به جراحی بینی ترمیمی روی آورد.

این نوع خطاها متاسفانه به اندازه ای زیاد است که ممکن است پوست بینی فرد آسیب ببیند و ضخامت خود را از دست دهد و نازک شود که در این صورت با جراحی ترمیمی هم کاری از پیش نخواهد رفت.

پس از ابتدا در انتخاب متخصص ماهر و با تجربه دقت کنید زیرا بهرچقدر تجربه و مهارت فرد بالاتر رود خطای کمتری در طول جراحی پیش می آید.

جراح مناسب جراح بینی ترمیمی

اگر بینی شما دارای مشکلات جزئی و کمی است باید توسط همان جراحی که شما را بار اول جراحی نموده است انجام گیرد ولی اگر بینی دارای مشکلات بیشتر و شدیدتری باشد که جراح اول نتوانسته آن را رفع کند بهتر است با پزشک دیگری مشورت کنید.

جراح بینی که این جراحی را انجام میدهد باید تجربه و مهارت بالایی را داشته باشد که بتواند تمام مشکلات را ببیند و رفع کند زیرا جراحی بینی ترمیمی یا همان ثانویه کار خیلی حساسی است.

در جراحی بینی ترمیمی جراح باید بتواند هم مشکلات قبلی و هم بخشی که تخریب شده را اصلاح نماید.

 

جراحی شکم  جراحی بینی   پروتز سینه 

جراحی بینی طبیعی

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *